psd چیست؟ و به چه psd فایل باز گفته می شود

psd چیست؟ و به چه psd فایل باز گفته می شود

فایل‌های لایه باز گرافیکی به فایل‌هایی گفته می‌شوند که دارنده فایل به تمامی محتوا و المنت‌های گرافیکی آن طرح برای ویرایش و ذخیره ویرایش‌های خود دسترسی آزاد دارد. در فایل لایه باز گرافیکی شما توانایی این را دارید که متن‌ها، تصاویر، افکت‌ها و تمامی اجزای تشکیل دهنده یک فایل گرافیکی را ویرایش کنید و به میل خود برای چاپ یا هر کار دیگری آن را ذخیره کنید یا حتی از قسمتی از آن‌ها خروجی بگیرید.

 

 

فایل لایه باز PSD، فرمت اختصاصی نرم‌افزار فتوشاپ PSD تست که به طرح لایه باز شناخته می‌شود. به استفاده از این فرمت ذخیره‌سازی طراحان می‌توانند طرح‌های خود را همان گونه که در فتوشاپ وارد کرده‌اند با این فرمت (پی اس دی) ذخیره کند و بدون هیچ کم و کاستی در اختیار دیگر کاربران قرار دهند تا آنان نیز بتوانند از یه سادگی کارهایی مانند ساخت پوستر، آکهی ترحیم، بنر تسلیت، بنر تبریک، آگهی انتخاباتی و… را انجام دهند. در فایل‌های PSD تصاویر با کیفیت بیت مپ (BitMap) ذخیره می‌شوند.

هر فایل لایه باز دارای رزلویشن خاصی بوده که این معیار برای چاپ‌های افست معمولاً 300DPI است.

 

 

فرمت Tiff چیست؟ فرمت تیف یکی از کاربردی‌ترین شکل‌های خروجی برای طرح مورد استفاده در چاپخانه‌هاست. این فرمت علاوه بر اینکه حجم اصلی فایل شما را پایین می‌آورد روی کیفیت فایل نیز هیج تاثیر منفی نمی‌گذارد و مشکل باز نشدن دیگر فایل‌های خروجی همچون فرمت PSD را از بین می‌برد.

psd چیست؟ و به چه psd فایل باز گفته می شود

 به چه psd فایل باز گفته می شود:

حالا بذارید برای شما توضیح بدم فایل psd باز چیه خوب دوستان هر طراحی در آرشیو خودش فایل های داره که تمام لایه های آن باز هست و راحت با تغیر هر فایل طرح که زده عوض میشه اما فایلی که برای خریدار ارسال میشه فایل است که همه لایه ها مرچ شده  و قابل دیدن نیست

 

 

merge layers شدن فایل:

فایل  merge layers در فتوشاب یعنی فایلی که همه لایه ها روی هم قرار گرفته و قایل دسترسی نیست

 

جمع آوری:

جمع آوری مقالب رزسافت انجام شده است و این مقاله از سایت ویکی گرفته شده است

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *